Kodėl itališkasis Primitivo taip traukia vyno mėgėjus?

2019-11-05

Primitivo vynuogės vynas labai gerai pažįstamas vyno megėjams. Beje, Amerikoje šios vynuogės auginamos ir vadinamos Zinfandel vardu.
Šios vynuogės daugiausia auginamos Pietų Italijoje, Pulijos regione, kuris yra vienas didžiausių Italijos vyndarystės regionų. Dėl ypatingai karšto klimato ir mažo kiekio drėgmės vynuogės čia noksta labai greitai, vynuogių derliai čia vieni pirmųjų. Būtent tai yra pagrindinė priežastis, kodėl čia gaunamas vynas yra itin sodrios spalvos, aukštesnio alkoholio kiekio (sieka 14% ar kartais ir daugiau), gausus taninais.

 

Itin ryškus ir intensyvus vaisiškas skonis
Primitivo vynuogės vynas pasižymi itin ryškiu ir intensyviu vaisiškumu. Aromatuose dominuoja džemo, mėlynių, juodųjų pipirų, vyšnių ir lakricos natos. Poskonis prieskoniškas su švelniomis tabako užuominomis ir saldumu. Primitivo vynai pasižymi ypatingai pilnu kūnu. Tai sausas, švarus vynas su ypatingai ilgu poskoniu.

 

Gausus taninais
Taninai skonio neturi, jie jaučiami- suteikia sausumo pojūtį burnoje bei kartumo pojūtį ant liežuvio. Taninai į vyną patenka iš vynuogių odelių bei sėklų, o taip pat iš ąžuolo statinių brandinimo metu. Taninai ir mėsa- nuosabus derinys, kadangi taninai tirpdo mėsoje esančius riebalus ir taip atskleižia mėsos skonį, o mėsoje esantys riebalai švelnina taninus ir taip atskleidžia vyno skonį.

Griliaus patiekalų palydovas
Derinime su maistu Primitivo vynuogė renkamasi su prieskoniškais mėsos patiekalais, grilio ir barbekiu patiekalais, kariais ir dažnai yra vadinama geriausia griliaus patiekalų palydove. Dera su riebesniais karvės pieno sūriais kaip Mančego, čederis. Puikiai dera kepti pomidorai, paprikos, burokėliai.

 

Iki 1990-ųjų Primitivo dažniausiai buvo naudojama tik mišiniuose su kitomis vynuogėmis, bet keičiantis vyndarystės kultūrai ir pradėjus gaminti vien šios vynuogės vyną, jo populiarumas nestoja augti.
Jaunuose Primitivo vynuose galima jausti šiek tiek kartumo, kuris vynui bręstant švelnėja. Vynai įgauna odos, tabako natų, o nuo brandinimo statinėse – prieskoniškumo. Rekomenduojamas gerti 3-4 metų po pagaminimo.