Amaronė- ikoninis Italijos vynas. Kuo jis ypatingas?

2019-12-29

Amaronės vynas yra gaminamas Valpoličelos slėnyje, Veneto regione Italijoje, netoliese Gardos ežero. Iš čia kilęs ir paties vyno pavadinimas: Amarone della Valpolicella. Šis vynas yra gaminamas iš vietinių Valpoličelos slėnio vynuogių ir tai lemia Amaronės unikalumą. Amaronės vynas gaminamas iš 4 skirtingų vynuogių rūšių: Corvina, Corvinone, Rondinella ir Molinara, o Corvina vynuogė yra pagrindinė, dar vadinama vynuoge Karaliene.

Šis vynas turi DOCG statusą- aukščiausią itališko vyno klasifikaciją, kurią Italijoje turi tik 73 vynai. Valpoličelos vynų piramidė atskleidžia, kuom ypatingas ir unikalus yra Amaronės vynas.

Kodėl Amaronė tokia brangi?

 

Amaronės vyno kaina prasideda nuo 40 € ir daugiau dėl išskirtinio šio vyno gamybos proceso.

  1. Po kruopštaus skynimo rankomis, vynuogės yra džiovinamos 120 dienų, kas reikalauja papildomo laiko bei vietos vyninėje. Ši vynuogių džiovinimo technika prieš fermentaciją vadinama Apassimento.
  2. Džiovinimo metu vynuogės praranda apie 30%-40% savo svorio, ko pasekoje reikia du kartus daugiau vynuogių pagaminti Amaronės vynui.
  3. Vyno brandinimas ąžuolo statinėse trunka mažiausiai dvejus metus.

Valpolicella Superiore Ripasso – „Mažoji Amaronė“

 

Valpolicella Superiore Ripasso kartais vadiniama „Mažąja Amarone“ dėl šio vyno gamybos specifikos- tai paprasto Valpoličelos vyno bei Amaronės vyno mišinys. Paprastas Valpoličelos vynas, kuris ya gaminamas iš tų pačių keturių Valpoličelos slėnio vynuogių, yra sumaišomas su džiovintomis Amaronės ir Reciotto vynų vynuogių odelėmis, kuriose yra likę nesusifermentavusio cukraus, aromatinių komponentų bei taninų, kuriuos pasisavina Valpolicella Superiore Ripasso. Vynas yra brandinamas mažiausiai vienerius metus ąžuolo statinėse.